expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

piątek, 31 października 2008

Tagliatelle z dynia i szynka parmenska



Dzis ostatni dzien "Festiwalu dyni". Swoje pierwsze dyniowanie postanowilam zakonczyc makaronem tagliatelle z dynia i szynka parmenska. Do tego dania zainspirowala mnie broszurka "Plats rapides", ktora ostatnio przegladalam. Robiac ten sos mialam nadzieje, ze skladniki beda do siebie dobrze pasowaly, bo w temacie dyniowych polaczen smakowych dopiero sie ucze.
Przyznam, ze sie nie rozczarowalam, sos byl bardzo dobry, delikatny, wyczuwalo sie w nim smak szynki i galki muszkatalowej, co do uzytej przeze mnie dyni pizmowej doskonale pasowalo.

skladniki:
500g miaszu z dyni
1 cebula
2 zabki czosnku
250ml bulionu drobiowego lub warzywnego
4-6 lyzek natki pietruszki
100g szynki parmenskiej
100ml creme fraiche
2 lyzki oliwy z oliwek
sol, pieprz
szczypta galki muszkatalowej
makaron tagliatelle



wykonanie:
Na dwoch lyzkach oliwy z oliwek podsmazamy przez chwile posiekana cebule i czosnek. Po 2 minutach dokladamy polowe natki pietruszki. Mieszamy. Dokladamy pokrojona w kostke dynie i smazymy przez 3 minuty. Doprawiamy sola, pieprzem i galka muszkatalowa.

Po tym czasie wlewamy bulion i mieszajac od czasu do czasu dusimy 10 minut. W tym czasie dynia stanie sie miekka.
Dokladamy pokrojona szynke parmenska, dusimy 2 minuty i dodajemy creme fraiche. Calosc nalezy dokladnie wymieszac, doprowadzic do wrzenia.
Sosem polewamy uprzednio ugotowany makaron tagliatelle. Posypujemy reszta natki pietruszki. Mozemy tez dodac starty parmezan.
Smacznego!


czwartek, 30 października 2008

Nalesniki z jablkami




Te nalesniki kojarza mi sie z dziecinstwem i moim rodzinnym domem. Moja Mama je czesto robila gdy bylam mlodsza. Przyznam szczerze, ze potem odeszly w zapomnienie az do teraz. Ostatnio jednak zastanawialam sie co moglabym przyzadzic w ramach akcji "Gotujemy po polsku" zorganizowanej przez Irene i Andrzeja i przypomnialy mi sie wlasnie te nalesniki.
To wspaniala propozycja na podwieczorek, posypane cukrem sa idealnym dodatkiem do popoludniowej herbatki.



skladniki:
okolo 2,5-3 szklanki maki
0,5 litra mleka
2 ajka
pol szklanki oliwy
1 szklanka smietany
szczypta soli

jablka


wykonanie:
Wszystkie skladniki ciasta mieszamy mikserem. Ciasto powinno byc na tyle geste by nie splywalo z jablek. Jesli jest taka potrzeba nalezy dosypac wiecej maki.
Jablka kroimy na male i cienkie kawalki. Mozemy je dodac bezposrednio do ciasta lub ukladac na ciasto juz na patelni. Ja osobiscie wkladalam jablka do ciasta. Ciasto wykladalam na patelnie lyzka formujac male nalesniki. Smazymy je z obu stron.
Podajemy z cukrem.
Smacznego!



środa, 29 października 2008

Quiche dyniowo-ziemniaczany


Kolejny raz przyzadzilam cos z dyni. To tak jakbym chciala w jeden tydzien nadrobic zaleglosci minionych lat ;) Ale okazja ku temu jest szczegolna, nadal trwa "Festuwal dyni". Ciesze sie tez, ze moja rodzina nie protestuje, a Maz nawet zachwyca sie dynia tak samo jak ja.
Tym razem dynie wykorzystalam do zrobienia pysznego quiche z dodatkiem ziemniakow, papryki, wedzonego boczku i chili. Wszystko to na bardzo kruchym i delikatnym ciescie. Pycha!
Co prawda gdy nastepny raz bede robic to danie to zamiast kroic warzywa w kostke, szczegolnie dynie i ziemniaki, zrobie z nich puree co nada mu wiekszej spojnosci.



skladniki na ciasto:
200g maki
100g masla
pol lyzeczki soli
2 lyzki zimnej wody

skladniki na farsz:
4 ziemniaki
okolo 900g dyni
1 czerwona papryka
2 cebule
4 jajka
250ml mleka
40g boczku wedzonego
30g sera gouda
1 papryczka chili
sol, pieprz
oliwa do smazenia



wykonanie:
Najpierw robimy ciasto zagniatajac na jednolita mase wszystkie skladniki. Gotowe ciasto zawijamy w folie i wkladamy do lodowki na pol godziny.

Ziemniaki obrac, pokroic w kostke i gotowac w osolonej wodzie przez okolo 15 minut. Odcedzic.

Na 2 lyzkach oliwy podsmazamy boczek wedzony pokrojony w kostke. Po chwili dorzucamy do niego pokrojona w koste dynie i papryke. Sazymy okolo 5 minut i dorzucamy posiekana cebule oraz oczyszczone i posiekane chili. Smazymy chwile.

Przygotowane warzywa mieszamy razem z jajkami, mlekiem i startm serem. Doprawiamy sola i pieprzem.

Ciasto nalezy rozwalkowac miedzy dwoma kawalkami foli spozywczej i wylozyc nim naczynie do tart. Wykladamy dno i brzegi. Na ciasto wykladamy farsz.
Pieczemy w nagrzanym wczesniej piekarniku do 200°C przez 45 minut.
Smacznego!

poniedziałek, 27 października 2008

Zupa z dyni z parmezanem



W "Festiwalu dyni" biore udzial pierwszy raz i przyznam, ze bardzo mi sie to dyniowe gotowanie podoba. Jest to gotowanie dosc proste, nie ma wyszukanych potraw, ale to dlatego, ze z dynia dopiero sie zaprzyjazniam.
Pisalam juz, ze na pierwszy ogien poszla zupa, ktora bardzo nam zasmakowala. Dlatego postanowilam przyzadzic ja jeszcze raz, ale tym razem nieco inaczej. Przepis znalazlam w ksiazce "Kuchnia wloska" i odrazu bardzo mi sie spodobal. Szczegolnie przypadlo mi do gustu polaczenie dyni i pora oraz parmezanu. Przepis jednak troche zmodyfikowalam zmienajac niektore skladniki.


skladniki:
1kg miaszu z dyni
300g pora
300g marchwi
4 szklanki bulionu drobiowego
0,5 szklanki chudej smietany
sol, bialy pieprz
1/3 szklanki startego parmezanu

wykonanie:
Wszystkie warzywa kroimy w kostke i wkladamy do garnka, zalewamy 3 szklankami wrzacego bulionu. Warzywa gotujemy pod przykryciem przez 25 minut na wolnym ogniu. W razie potrzeby uzupelniamy bulion. Nastepnie wszystko miksujemy blenderem.
Podgrzewamy przez okolo 2 minuty. Dadajemy smietane, mieszamy i doprawiamy sola i pieprzem.
Przed podaniem posypujemy parezanem.
Do zupy mozna tez podac grzanki.
Smacznego!

niedziela, 26 października 2008

Komentarze

Poniewaz ostatnio otrzymalam kilka sygnalow, ze nie wszyscy moga zamieszcac komentarze na moim blogu postanowilam sprawdzic co sie stalo. Faktycznie wdarl sie do mnie jakis chochlik i komentowac mogly tylko osoby zarejstrowane w Google.
Predko naprawiam ten blad i od tej pory komantowac moze kazdy kto ma na to ochote. Ja sama zas zachecam Was do pozostawiania swoich opini.

Karolka

sobota, 25 października 2008

Risotto z dynia


Tej jesieni bez watpienia uleglam urokowi dyni :)
Wczoraj Bea na swoim blogu opowiadala o wyprawie na farme dyniowa, pokazala nam bardzo fajne zdjecia, a to wszystko zachecilo i mnie do dyniowych poszukiwan. Tak wiec dzis rano w cala rodzina wybralismy sie na festiwal dyni na pobliska farme. Juz od progu przywitala nas olbrzymia dynia ku radosci mojej Coreczki. W srodku poraz pierwszy w zyciu zobaczylam cale mnostwo przeroznych odmian dyni. Kilka z nich przywiezlismy do domu.



Jedna z zakupionych przez nas dyni pizmowych zaraz powedrowala pod noz i w niedlugim czasie zagoscila na naszym stole w postaci risotta. Przepis na to danie pochodzi z ksiazki "Kuchnia wloska"
Przepyszne rosotto mialo bardzo wyrazny smak i aromat maslany. Bylo kremowe, bardzo lekkie, a dynia wrecz rozplywala sie w ustach. Jestem pewna, ze jeszcze nie raz to danie zagosci na naszym stole.


skladniki:
300g dyni
1 duzy zabek czosnku
3 lyzki oliwy z oliwek extra-virgin
3 lyzki masla
4 szklanki wywaru wolowego (ja dalam drobiowy)
450g ryzu arborio (ja nie mialam arborio wiec uzylam zwyklego)
1 lyzka posiekanej natki pietruszki
4 lyzki startego parmezanu
sol, bialy pieprz

wykonanie:
Na patelni rozgrzewamy oliwe i polowe masla, wrzucamy posiekany czosnek i dynie pokrojona w kostke. Podsmazamy przez okolo 8-10 minut mieszajac od czasu do czasu. Nastepnie dodajemy ryz i podsmazamy go przez 2 minuty.
Stopniowo wlewamy wrzacy wywar wolowy. Po okolo 18 minutach ryz powinien byc juz gotowy i miec kremowa konsystencje, a dynia powinna sie rozpadac.
Dokladamy reszte masla, natke pietruszki, parmezan. Doprawiamy sola i pieprzem.
Podajemy zaraz po zrobieniu.
Mozna podac osobno dodatkowa porcje parmezanu.
Smacznego!

piątek, 24 października 2008

Zupa z dyni



Dzis poczatek "Festiwalu dyni" zorganizowanego przez Bea i wlasnie z tej okazji przyrzadzilam zupe-krem z dyni.



Przyznam szczerze, ze nie mam doswiadczenia gdy chodzi o dynie w kuchni. Jako dziecko raz czy dwa zetknelam sie z zupa dyniowa z dodatkiem szarych klusek ziemniaczanych autorstwa mojej Babci. Wtedy ta zupa nie bardzo mi smakowala. Pamietam jeszcze kompot z dyni z dodatkiem octu. To za jego sprawa dynie przekreslilam na
dlugie lata.

Dopiero teraz zaczynam ja na nowo odkrywac. Razem z Mezem bardzo bylismy ciekawi jej smaku. Pomyslalam, ze zupa na poczatek to dobre, a zarazem bezpieczne rozwiazanie.
I coz... zupa bardzo pozytywnie nas zaskoczyla, zasmakowala nie tylko nam, ale i naszej corce, ktora zarzadala dokladki :)
Co do samej zupy to poczatkowo bardzo delikatna, kremowa, po przelknieciu pozostawia na podniebieniu lekko ostrawy smak przypraw.



skladniki:
okolo 80 dkg dyni
2 ziemniaki
1 marchewka
okolo 700 ml wody
smietana
mielony imbir, sol

wykonanie:
Dynie, ziemniaki i marcher po obraniu kroimy w kostke. Wrzucamy do wody i gotujemy okolo 20 minut az wszystko zmieknie. Nastepnie warzywa miksujemy blenderem. Doprawiamy sola, mielonym imbirem i gotujemy jeszcze piec minut. Na koncu dodajemy smietane, mozemy ja dodac jak juz zupa bedzie na talerzach.
Gotowe. Zupe podajemy sama lub z grzankami.
Smacznego!


Urodziny



Tak oto rok zatoczyl pelne kolo i dzis moj skromny blog swietuje swoje pierwsze urodziny.
Przez ten czas niejednokrotnie juz zastanawialam sie czy moje przepisy znajduja swoich odbiorcow, czy znajduja Wasze uznanie. Mam nadzieje, ze tak wlasnie jest i ze chetnie korzystacie z przepisow tu prezentowanych. Po to wlasnie istnieje ta strona :)

Na kolejny rok zycze sobie i wszystkim czytajacym tego bloga wspanialych inspiracji kulinarnych i naprawde udanych dan.
Mam tez nadzieje, ze chetniej niz do tej pory bedziecie sie dzielic ze mna swoimi uwagami na temat zamieszczanych tu przepisow.

Karolka

wtorek, 21 października 2008

Kurze nozki z rekawa



To chyba najprostsze danie z kurczaka jakie kiedykolwiek zrobilam. Wlasciwie to ten kurczak robi sie sam. Ja ograniczylam sie tylko do przygotowania go do pieczenia.

Kurczaka w tej postaci ostatnio jadlam u mojej Mamy i chyba zawsze to danie bedzie mi sie kojarzyc z domem. Spragniona smaku chrupiacej skorki i tego sosu kurzego w koncu postanowilam zrobic takie nozki w swoim domu. Rodzina byla zadowolona, a to oznacza, ze teraz czesciej bedziemy goscic u nas smaki z mojego domu.



skladniki:
nozki kurczaka
cebula
sol
pieprz
ostra papryka lub przyprawa do kurczaka

maslo
ewentualnie ulubione ziola
rekaw do pieczenia

wykonanie:
Po oczyszczeniu i osuszeniu nozki kurczaka nacieramy papryka lub przyprawa do kurczaka, doprawiamy sola i pieprzem. Gdy uzywamy przyprawy do kurczaka to juz go nie solimy. Mozemy tez dodac do niego naszych ulubionych ziol by zyskal aromatu. Nastepnie umieszczamy je w rekawie do pieczenia razem z pokrojona w piorka cebula.

Jesli chcemy uzyskac sos to dokladamy do rekawa troche masla. Moze to byc kilka malych kawaleczkow w dwoch, trzech miejscach. Mozemy tez piec kurczaka bez dodatkow, wtedy wytopi sie zawarty w nim tluszcz i skorka bedzie bardziej chrupiaca.

Rekaw spinamy specjalnymi klipsami z obu stron i umieszczamy w naczyniu zaroodopornym i wkladamy do piekarnika nagrzanego do 180°C na okolo jedna godzine.
Przed koncem pieczenia mozemy zrobic otwor na gorze rekawa by skorka sie bardziej przypiekla.

Kurczaka podajemy z gotowanymi warzywami.

Smacznego!

środa, 15 października 2008

Kurczak w cytrynowo-orzechowej skorupce



Takiego kurczaka serwowalam juz kilka razy i zawsze tak samo dobrze smakowal. W koncu udalo mi sie zrobic zdjecie zanim zniknal z talerza i dlatego tez moge podzielic sie przepisem :)
Dobrze znanego wszystkim kurczaka tym razem proponuje podac z dodatkiem cytryny i orzechow. Te dwa skladniki bardzo wzbogacaja smak miesa. Cytryna dodaje mu swiezosci, jest dosc mocno wyczuwalna. Jednak jej smak rownowaza orzechy, ktore tu czuc bardzo delikatnie i ostry parmezan, ktory nadaje potrawie charakteru. Zdecydowanie nie jest to nudne danie.
Doskonale smakuje w towarzystwie pieczonych ziemniakow i salaty.




skladniki:
  • 2 piersi z kurczaka
  • sol i czarny pieprz
  • proporcje podaje tak na oko
  • okolo 50g startego parmezanu
  • okolo 70g zmielonych orzechow laskowych
  • sok z cytryny
  • 50g stopionego masla
  • otarta skorka z 1/2 cytryny
  • natka pietruszki

Wykonanie:
Piersi kurczaka umyc, oczyscic i osuszyc. Doprawic sola i pieprzem.

W miseczce wymieszac parmezan, zmielone orzechy, skorke z cytryny i maslo z pietruszka.
Nastepnie nalozyc na kazdy filet rowna warstwe mieszanki. Przycisnac ja widelcem do miesa by sie dobrze trzymala i pokryla caly filet.

Tak przygotowanego kurczaka wkladamy do natluszczonego naczynia zaroodpornego i pieczemy przez okolo 20 minut w nagrzanym piekarniku do 190-200°C.

Po wyciagnieciu mieso ukladamy na talerzu, a do sosu jaki powstal w trakcie pieczenia dodajemy sok z cytryny. Dokladnie mieszamy i polewamy nim mieso.

Smacznego!

wtorek, 14 października 2008

Poranna niespodzianka

No i w koncu ja tez sie doczekalam. Dzis z samego rana do drzwi zadzwonil listonosz i przyniosl mi wyczekiwana paczuszke - "Kuchnie wloska"



Ta wspaniala ksiazka to nagroda za udzial w zorganizowanym przez Olge Smile "Tygodniu pomidorowym", a ufundowana przez nowy serwis internetowy Inspiracje kulinarne.
Z ksiazki rzecz jasna bardzo sie ciesze i czuje, ze bede czesto do niej zagladac w poszukiwaniu nowych przepisow. Na pewno sie nimi podziele na moim blogu :)

piątek, 10 października 2008

Pizza ziemniaczana



Czasem tak sie zdarza, ze zaplanowany przez nas posilek nagle nie ma racji bytu. Trzeba wtedy na szybko organizowac cos zupelnie innego, nieprzewidzianego. Taka sytuacje mialam dzis w swojej kuchni. Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ;)
Dzisiejsza pizza ziemniaczana, ktora zrobilam byla daniem w 100% nieplanowanym i bardzo awaryjnym. Ciesze sie jednak, ze ja zrobilam, bo szanowny malzonek byl bardzo zadowolony. Poza tym pasuje jako kolejna propozycja w ramach Ziemniaczanego tygodnia.

Co do samej pizzy, to jedyny trud jaki sobie trzeba zadac to tarcie ziemniakow. Poniewaz jednak trzemy ja na srednich oczkach nie jest to zajecie szczegolnie ciezkie.
Ciasto jest dosc proste, takie jak na pizze byc powinno. W polaczeniu z dodatkami tworzy pozywne danie. Oczywiscie moje dodatki podyktowane byly tym co bylo aktualnie w lodowce, ale jak ktos woli dodac cos innego to nie ma problemu.





skladniki:
okolo 1 kg ziemniakow
3 jajka
100 ml mleka
8-10 lyzek maki
sol, pieprz
szczypiorek
papryka
cebula
wedzona mocarella
bazylia
olej do smazenia

Wykonanie:
Ziemniaki obieramy i scieramy na tarce o srednich oczkach. Odsaczamy z nich nadmiar wody, a nastepnie laczymy z mlekiem, jajkami, maka i posiekanym szczypiorkem. Dokladnie mieszamy ciasto. Doprawiamy sola.
Przygotowane ciasto wykladamy na natluszczona blache do pizzy lub forme od tarty.
Podpiekamy przez okolo 15 minut w temperaturze 200°C

W tym czasie umyta papryke kroimy w paski. Siekamy tez cebule i razem z papryka podsmazamy przez chwile na patelni. Doprawiamy sola i pieprzem. Warzywa przekladamy na ciasto. Posypujemy bazylia i starta mocarella wedzona lub innym serem, ktory sie dobrze topi.

Pizze pieczemy przez okolo 10-15 minut w temperaturze 180°C

Smacznego!

wtorek, 7 października 2008

Saskie knedle z boczkiem



Pozostajac w klimacie dan z ziemniakow jak to przystalo na trwajacy Ziemniaczany tydzien, dzis prezentuje przepyszne knedle z boczkiem.

Do tej pory knedle kojarzyly mi sie z nadzieniem owocowym lub z miesem az tu nagle natknelam sie na zupelnie inny przepis. Podstawa oczywiscie sa ugotowane ziemniaki lecz tym razem bez jakiegos konkretnego nadzienia. Boczek i cebulka zmieszane sa z ciastem. Po ugotowaniu tworza przepyszne danie, a wraz ze sosem i warzywami smakuja wrecz wysmienicie. Moj Maz zajadal sie nimi bez opamietania.
Te knedle maja jeszcze jedna zalete, nie ma przy nich specjalnie duzo pracy mimo podsmazania boczku i grzanek.



skladniki:
800g ziemniakow
70g boczku wedzonego
1 cebula
50g masla
2 kromki chleba tostowego
2 jajka
150g maki
sol
galka muszkatalowa
maka ziemniaczana do obtoczenia

Wykonanie:
Ziemniaki dobrze wyszorowac i gotowac w osolonej wodzie przez 20 minut. Po tym czasie ostudzic, obrac i przecisnac przez praske.

Boczek, cebule i chleb pokroic w kostke. Na jednej patelni podsmazyc boczek i cebule. Na drugiej rozpuscic maslo i obsmazyc chleb na grzanki.

Do ziemniakow dodajemy jajka, make, sol, galke, boczek z cebula i grzanki. Zagniatamy na jednolita mase.

Mokrymi dlonmi formujemy z ciasta knedle. Obtaczamy w mace ziemniaczanej i gotujemy we wrzatku przez okolo 15 minut.

Knedle podajemy ze swiezymi warzywami i z sosem, najlepiej z pieczeni, ale jak nie dysponujemy takim to nic nie szkodzi.

Smacznego!



niedziela, 5 października 2008

Zupa ziemniaczana





Wczoraj z okazji trwajacego Ziemniaczanego tygodnia postanowilam zrobic gesta i bardzo kremowa zupe z ziemniakow. By nie byla to taka zwykla, zmiksowana mieszanka ziemniakow z innym warzywami doprawilam ja moim ulubionym curry. Zlocista przyprawa nadala slonecznego koloru mojej zupie, co bardzo kontrastowalo z szaruga za oknem.



skladniki:
400g ziemniakow
200g marchewki
100g pora
1 cebula
1 lyzeczka curry
800ml bulionu
spl, pieprz
maslo i oliwa do smazenia
pszenne piecztywo na grzanki

Wykonanie:
Wszystkie warzywa po obraniu i umyciu kroimy w duza kostke. Na lyzce oliwy i lyzce masla podsmazamy cebule i ziemniaki. Dodajemy lyzeczke curry.
W osobnym garnku gotujemy w bulione marchewke i por. Po 15 minutach dodajemy podsmazone ziemniaki z cebula i gotujemy kolejne 15 minut. Po tym czasie warzywa powinny byc miekkie. Za pomoca blendera miksujemy je na krem. Doprawiamy sola i pieprzem.

Gdyby nasza zupa byla zbyt gesta mozemy ja rozrzedzic odrobina wody lub bardziej kalorycznie smietana.

Na patelni rozgrzewamy odrobine masla i wrzucamy pokrojone w kostke pieczywo. Przez chwile smazyny z obu stron na zloty kolor. Tak przygotowane grzanki sa wspanialym dodatekiem do zupy.

porcja na 4 osoby

Smacznego!

piątek, 3 października 2008

Faszerowane ziemniaki



Juz kolejny raz rusza Ziemniaczany tydzien. Ja osobiscie bardzo sie ciesze z tej jesiennej edycji, a to dlatego, ze gotowanie o tej porze roku rozni sie od tego gdy dni staja sie cieplejsze. Teraz nasza kuchnia staje sie bardziej kaloryczna, sycaca. W te chlodne dni w naturalny sposob odczuwamy potrzebe zjedzenia czegos cieplego i pozywnego.
Do tego celu ziemniaki nadaja sie znakomicie. Lekkie salatki zastepujemy pysznymi zapiekankami. Chetnie tez faszerujemy nie tylko ziemniaki, ale wlasnie ziemniaki daja nam wiele mozliwosci.
Do nadziewania ziemniakow uzyc mozemy wlascwie wszystkiego co mamy w lodowce. Tu puszczamy wodze fantazji i tworzymy wspaniale dania. Bez wzgledu na to czy to bedzie nadzienie z miesem czy tylko z warzywami zawsze jest idealna propozycja na jesienny i zimowy obiad.
Ja zapraszam na lupinki ziemniakow z nadzieniem z szynki, sera i smietany oraz lekkiego jak chmurka bialka.






skladniki:
okolo 1kg wiekszych ziemniakow
100g szynki (moze byc surowa)
cebula
peczek szczypiorku
125 ml smietany
2 jajka
sol, pieprz
galka muszkatalowa
okolo 2 lyzki oliwy
pol lyzeczki majeranku
kilka lyzek tartego wedzonego sera zoltego

Wykonanie:
Piekarnik nagrzewamy do 250°C. Ziemniaki po umyciu i osuszeniu nacieramy oliwa i zawijay w folie aluminiowa. Tak przygotowane wkladamy do naczynia zaroodpornego lub na blache i pieczemy kolo 40 minut.

W garnku podgrzewamy przez chwile smietane z posiekana cebula, szczypiorkiem, serem i pokrojona w kostke szynka.

Do masy smietanowej dodajemy zoltka. Doprawiamy sola, pieprzem, galka i majerankiem.
Bialka ubijamy na sztywna piane i dodajemy do masy.

Po upieczeniu ziemniaki kroimy na pol. Wyciagamy za pomoca lyzki miasz, pozostawiajac brzeg o grubosci mw 0,5cm.
Wyciagniety miasz dusimy widelcem i dodajemy do przygotowanej wczesniej masy. Po wymieszaniu napelniamy nia ziemniaki.

Zapiekamy w piekarniku przez okolo 15 minut.
Smacznego.