expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

niedziela, 15 czerwca 2014

Mała rzecz a cieszy

 

Już nie raz przekonałam się, że najprostsze rzeczy, najmniejsze i takie niepozorne są najlepsze. Od kilkunastu dni moja rodzina zajada się galaretką z truskawkami. Ale żeby nie było, że wrzuciłam do truskawkowej galaretki kilka owoców, nie, nie. Poszłam o krok dalej i truskawki zmiksowałam. W sumie i tak miksuje je codziennie na pyszne koktajle, więc to nic odkrywczego. Taką galaretkę wykorzystywałam już do deseru kilka lat temu, ale nigdy nie robiłam jej jako samodzielnego dania i to był błąd, bo wszyscy się nią zachwycają, a to przecież tylko dwa składniki.

 

Galaretka truskawkowa:

składniki:
  • 1 galaretka truskawkowa na 500 ml wody
  • 200 g zmiksowanych truskawek

wykonanie:
Galaretkę przygotowujemy według przepisu z tym, że rozpuszczamy ją w mniejszej ilości wody, 350 ml. Odstawiamy do wystygnięcia. Gdy będzie już zimna wlewamy do niej zmiksowane truskawki i dokładnie mieszamy. Następnie powstałą miksturę przelewamy do miseczek lub foremek i odstawiamy do lodówki do całkowitego zastygnięcia.

4 komentarze:

http://katalogsmakow.pl/strona-glowna.3.html pisze...

Witaj. Jesteśmy agregatem blogów podobnym do Durszlaka, lecz lepszym! Dołącz do nas, a nie pożałujesz. Dopiero działamy od tygodnia, jednak już zaufało nam 47 blogerów. Dołącz do nich i Ty! Poza tym, że każde wejście przekierowuje do Twojego bloga, zapewniamy Ci również promocję Twojego bloga na kilku naszych skategoryzowanych fanpage'ach, dzięki czemu liczba odwiedzin Twojego bloga znacznie wzrośnie... i nie będzie to 10, czy 20 wejść dziennie, lecz znacznie więcej! Obecnie nasza rekordzistka miała 1000 wejść z naszej strony, dzięki wypromowaniu jej przepisów na naszych fanpage. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na naszej stronie i wypromowaniu swojego bloga. Strona jest w wersji beta i wciąż pracujemy nad jej udoskonaleniem i nowymi funkcjami. Pozdrawiamy, Katalog Smaków.

karolka pisze...

Dziękuję za zaproszenie. Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Wygląda tak apetycznie, że zaraz pójdę taką przygotować. Wprawdzie mam mrożone truskawki...ale aż tak wiele w smaku chyba nie zmienię 😌 s3rafin

karolka pisze...

Mrożone truskawki będą bardziej wodniste i galaretka może nie wyjść tak jak ta na zdjęciu. Mimo to życzę powodzenia.